Autopromocja (czyli wydało mi się)

Książki mojego autorstwa – zapraszam do zajrzenia pomiędzy okładki 🙂

20161020100740_wypisz_wymaluj_projekt_500

Zebrane w jednym tomie i uzupełnione o dziewięć dodatkowych biogramów opowieści o dominikańskich świętych, publikowane na przełomie 2015 i 2016 r. na portalu dominikanie.pl Książka ilustrowana rysunkami o. Tomasza Rojka OP.

Całość ma też walor użytkowy – dzięki indeksom atrybutów i świętych można ją wykorzystywać jako przewodnik pomagający na szybko rozpoznać, jakiego świętego widzimy. Jak znalazł podczas wędrówek po dominikańskich, i nie tylko, kościołach.

Więcej TUTAJ

 

Matka Teresa okładka

Matka Teresa zawstydza i jednocześnie fascynuje. Jeśli chcesz się nauczyć bezkompromisowej wierności raz danemu słowu i graniczącego z szaleństwem zaufania Jezusowi – poznaj ja bliżej. Na pewno odnajdziesz w niej inspirację.

Więcej TUTAJ

sw Jacek3 popr

Pierwszy polski święty znany (i to bardzo szeroko) poza granicami Polski – tam jako St. Hiacinth lub San Jacinto. Miłosierny i konsekwentny w działaniu, człowiek mądrze budujący wspólnotę i z całego serca służący Chrystusowi. Jeśli nie boicie się drogi do świętości z odrobiną szaleństwa – to patron w sam raz dla was 🙂

Więcej TUTAJ

 

Karolina okładka

Sylwetka prostej i jednocześnie po Bożemu bardzo bogatej dziewczyny. Zginęła, broniąc się przed gwałtem, i jej wstawiennictwa przed Bogiem można nadal doświadczać. Mistrzyni prowadzenia do Boga i wspaniała nastolatka pełna ciepła i opiekuńczości.

Więcej TUTAJ

Lewis

 

Napisał „Opowieści o Narni”, spisał diabelską korespondencję i opisał rozwód ostateczny Nieba z Piekłem. A przede wszystkim napisał XX-wieczną wersję mitu o Erosie i Psyche. A do tego stracił wiarę i ją odzyskał a Bóg kształtował go delikatnie acz konsekwentnie do bólu. Fascynująca postać.

Więcej TUTAJ

Biografia świętej Opatki, której zarówno biografia, jak i droga do katalogu uznanych przez Kościół świętych były równie fascynujące i pełne zadziwiających zakrętów. Starałam się pokazać szersze historyczne tło jej czasów i sprzedać nieco informacji na temat ówczesnego klasztornego życia.

Więcej TUTAJ

 

Współczesna parafraza klasycznego dzieła św. Franciszka Salezego o duchowości świeckich. We fragmentach jest obecna na moim blogu – książka zawiera te wpisy doredagowane i uzupełnione.

Tutaj można posłuchac spotkania promocyjnego na temat książki, które odbyło się w KIKu w Krakowie, prowadziła je Ania Łoś a w panelu uczestniczył o. Janusz Pyda OP i moja nieskromna osoba 🙂

Więcej TUTAJ

 

Moja znajomość i przygoda z Pieśnią nad pieśniami zaczęła się podczas pisania pracy magisterskiej z teologii. Zachwyciła mnie i tak powstała ta jedna z prób opowiedzenia niesamowitej historii miłości Boga do człowieka.

Więcej TUTAJ

 

Tu o owocach miłości a w zasadzie o tym, jak odnaleźć zagubioną płodność i zaprzyjaźnić się ze swoim ciałem. Ta książka to zbiór wywiadów ze specjalistami i kilka świadectw par, które leczyły się metodą napro.

Więcej TUTAJ

 

A tu pomoc w poszukiwaniu duchowego wsparcia w staraniach o dziecko. Jest ono darem, więc trzeba czasem poszturmować o ten dar. Zadziwiające jest, jak wielu świętych jest patronami par tęskniących za zostaniem rodzicami – w tym modlitewniku wielu z nich zostało wymienionych i opisanych.

Więcej TUTAJ

 

 

 

5 thoughts on “Autopromocja (czyli wydało mi się)

  1. Różaniec z Pieśnią nad Pieśniami – polecam bardzo bardzo bardzo.
    Puściłam kilka egzemplarzy tej książeczki w świat, między ludzi. A jedna osoba, której w życiu bym o to nie podejrzewała, po zerknięciu między okładki i przeczytaniu fragmentu, zmusiła mnie do podarowania jej mojego egzemplarza.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s